09139256017-18 (031) 45838297 شنبه - چهارشنبه 08:30 - 17:30 اصفهان/ منطقه صنعتی دولت آباد/ خیابان بهارستان 46/ پلاک 7
09139256017-18 (031) 45838297 شنبه - چهارشنبه 08:30 - 17:30 اصفهان/ منطقه صنعتی دولت آباد/ خیابان بهارستان 46/ پلاک 7
عملکرد مثبت
بازوی موثر
تضمین خدمات
خاطری آسوده
مشاوره مهندسی
کارشناسان مجرب
عضویت

مزایای کمپرسورها اسکرو (مارپیچی ) نسبت به کمپرسورهای پیستونی (رفت و برگشتی )

مزایای کمپرسورها اسکرو (مارپیچی ) نسبت به کمپرسورهای پیستونی (رفت و برگشتی ):
کمپرسورهای اسکرو:
  • در مصرف انرژی نسبت به کمپرسورهای پیستونی 25 الی 30 درصد از بازدهی بالاتری برخوردارند .
  • لرزش و صدای بسیار کمتری دارند.
  • فضای کمتری را اشغال میکند .
2-  از قطعات متحرک کمی استفاده شده و بیشتر قطعات بصورت استاتیک بوده و روغن نقش حامل هوا را دارد ،بنابراین در دستگاههای اسکرو استهلاک بسیار پایین است . بلعکس در کمپرسورهای پیستونی به جهت تعدد  قطعات متحرک از جمله رینگها – میل لنگ – شاتون – پیستون – سوپاپ – پروانه و غیره  و همچنین اینرسی حرکتی که در کمپرسورهای رفت و برگشتی  وجود دارد  علاوه بر لرزش و ایجاد صدا  دارای اتلاف بالای انرژی و استهلاک شدید و سایش در قطعات خواهد بود .
3- به جهت نصب سیستم خلاص و زیربار  (load / unload)  ، کمپرسور در زمانی که هوای مخزن به فشار مورد نظر میرسد  کاملاً توقف نکرده و به حالت بی باری میرود و با پایین آمدن فشار بصورت اتوماتیک از حالت بی باری خارج و هوا تولید می نماید .این امر باعث کاهش هزینه مصرف برق شده . در صورتی که در کمپرسورهای پیستونی که قالباً سیستم خاموش و روشن ( on / off ) را دارند به جهت جلو گیری از تعداد خاموش و روشن شدن کمپرسور، می بایست از مخزن با ظرفیت بالاتراستفاده شود که متعاقباً مستلزم هزینه بالایی می باشد .
4-  چند دستگاه کمپرسورهای اسکرو را میتوان با تابلو سکوئنس بصورت شبکه به هم متصل کرده و سیاست بهینه سازی مصرف انرژی را اعمال نمود .
5-  کنترل فرایند تولید هوا  – نصب اینورتر و همچنین آگاهی از  وضعیت دستگاه بسیار کامل و ساده می باشد .
6- به علت وجود فن و رادیاتور خنک کننده روغن و هوا ، کمپرسور میتواند بدون توقف ساعتها به کار خود ادامه دهد .
7- به دلیل وجود فن خنک کننده مستقل  و سیستم افتر کولر  ، هوای خروجی به مراتب خنک تر از کمپرسورهای پیستونی بوده و مستعد رطوبت گیری خواهد بود .
8-  کیفیت هوای تولید شده توسط کمپرسور اسکرو به مراتب بالاتر از کمپرسورهای پیستونی می باشد این کیفیت بیشتر مربوط به دمای هوا و مقدار روغن معلق در هوای خروجی میباشد . که با تعویض فیلترها در ساعات مناسب کیفیت هوا همچنان ثابت خواهد ماند .
9-سیستم تابلو و کنترل در کمپرسورهای اسکرو بسیار پیشرفته و عواملی همچون فشار هوای خروجی – دمای دستگاه – کنترل جریان موتور اصلی – کنترل جریان فن – کنترل برق ورودی – ساعت کارکرد – ساعت خلاص  و بسیاری از عوامل  را زیر نظر دارد .

یک دیدگاه بگذارید